Home » » Teatri - Pjata Prej Druri (Full Movie)

Teatri - Pjata Prej Druri (Full Movie)


 Drame e amerikanit Edmond Morris, realizuar në Teatrin Kombetar nga regjisori Gezim Kame, skenografi Agim Zajmi dhe interpretuar nga aktoret: Sulejman Pitarka, Bujar Asqeriu, Reshat Arbana, Rajmonda Bulku, Luftar Pajo, Agim Qirjako etj. Ne qender të kesaj pjese, figura e nje plaku, te cilin duan ta heqin qafe e ta degdisin ne nje azil pleqerie bijte e vet dhe nje nuse e re, fati i se ciles behet edhe me i dhimbshem se nga fati i ketij njeriu, dikur te lumtur, qe po pi tani kupen e hidhur te helmit te pleqerise,- burim i nje drame sociale, paksa i kapercyer per atdheun e dramaturgut Morris, por i pranishem, i prekshem e trondites, për vatrat tona te mbushura me drama të tilla, gati të perngjashme.


Shkarko Filmin:

Shkarko Direkt  
Uploadic  
Rapidshare  
NosUpload  
FileCloud
Uploaded
Share this article :

0 comments: