Home » » The Shawshank Redemption (1994)

The Shawshank Redemption (1994)

Filmi nr 1 ne top 250 ne IMDB
Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj.

Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër të burgosur për vrasje, dhe kështu fillon një histori burgu dhe respekti të dyanshëm mes dy burrave.

Drejtor: Frank Darabont
Autor: Stephen King, Frank Darabont
Aktor Kryesor: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton.Vleresimi Sipas IMDB
The Shawshank Redemption (1994) on IMDb
In memory of Allen Greene.

Kliko LIKE para se te shkarkoni Filmin. 
                                          

Shkarko Filmin: Uploadic  Rapidshare  NosUpload  FileCloud
Share this article :

1 comments:

Anonymous said...

Hello my loved one! I want to say that this article is amazing, nice
written and include approximately all important infos.
I'd like to look more posts like this .
Feel free to visit my web-site :: private krankenversicherung vergleich test